Art.org.pl - Polish Art - Polska Sztuka

Polska Sztuka - Aktualności

Aktualności, wystawy, wydarzenia

Medale Gloria Artis dla artystów komiksu

medale Gloria Artis31 maja 2007 roku trzech największych rysowników komiksów: Henryk Jerzy Chmielewski, Tadeusz Baranowski oraz Janusz Christa zostało odznaczeni medalami GLORIA ARTIS. Tadeusz Baranowski i Henryk Jerzy Chmielewski (znany bardziej jako Papcio Chmiel) odebrali medale osobiście. Po raz pierwszy artyści komiksu dostali tego typu odznaczenia w Polsce. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Kultury w Warszawie.

na zdjęciu od lewej: Tadeusz Baranowski, minister Ujazdowski, Henryk Jerzy Chmielewski


pocztówki z PeruPocztówki z Peru; portret etniczny

1 kwietnia odbył sie wernisaż wystawy fotograficznej prof. Barbary Hanuszkiewicz Pocztówki z Peru. Na wystawie można obejrzeć ponad 300 fotografii, z której każda jest pocztówką do istniejącej osoby. Jedne teksty są bardziej oficjalne, inne bardzo osobiste (to te pocztówki do przyjaciół, czy rodziny). Fotografie ukazują ludzi z Peru, głównie Inków, a również starą architekturę Inków (Machu Picchu). Teksty pocztówek są często polemiką z wielu osobami, podzieleniem się przemyśleniami... Zachęcamy do obejrzenia. Wystawa potrwa do 24 kwietnia 2007 roku. Miejsce: Łódzki Dom Kultury, Galeria Nowa (2 pietro).

www.ldk.lodz.pl

Brabara Hanuszkiewicz - strona oficjalna


Do 5 maja w Horst Janssen Museum - największym i najnowocześniejszym budynku miasta mozna oglądać wystawę konkursową światowej grafiki zrealizowaną przy współpracy Krakowa , Wiednia i Oldenburga . Ekspozycja jest otwarta na nowe techniki, nie pomijając przy tym klasyki warsztatowej.

grafika w oldenburgu

Świetny odbiór gwarantuje ciekawa aranżacja wystawy. Przestrzenie i zakamarki budowane przez ruchome panele umożliwiają odbiorcy zagłębianie się w rysujący się przed nim labirynt mniejszych i większych grafik.

Zobacz reportaż z wernisażu

Linki zewnętrzne

Triennale Grafiki - Kraków,

Horst Janssen Museum